kontakt@kolejowa18.pl

Budowa domu to nie tylko wzniesienie ścian, nakrycie wszystkiego dachem i umeblowanie. Budowa domu to tak naprawdę ciągłe podejmowanie decyzji, które będą miały większy lub mniejszy wpływ na komfort korzystania z tego pomieszczenia. Jednym z bardzo ważnych aspektów wpływających bardzo mocno na nasz komfort jest ogrzewanie.

Dynamiczny piec akumulacyjny

piece akumulacyjne dynamiczneMamy wiele technologii ogrzewania, jedne z nich dopiero wchodzą na rynki, a z innych przestaje się już korzystać. Kiedyś najpopularniejszym rodzajem ogrzewania było ogrzewanie domów węglem lub drzewem. Obecnie wszystko wygląda inaczej. Teraz najpopularniejszym rodzajem ogrzewania jest ogrzewanie bardziej ekologiczne i wygodniejsze, mowa tu o ogrzewaniu elektrycznym. W tym momencie wielu ludzi powie, że takie ogrzewanie jest bardzo drogie i zupełnie nie opłaca się instalacja takiego u siebie w domu. Piece akumulacyjne dynamiczne w bardzo skuteczny sposób podważa ten argument. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze jest ono bardzo wydajne, a po drugie energooszczędne. Zużywana przez nie energia elektryczna stoi na poziomie o czterdzieści procent niższej niż tradycyjne, wszystkim znane ogrzewanie elektryczne. Dzieje się tak z jednego, prostego powodu, a mianowicie piece akumulacyjne pobierają energię tylko wtedy gdy obowiązuje tańsza taryfa, jest to zwykle w nocy, akumulują pobraną energię i oddają ją, wtedy kiedy potrzebujemy. Nad oddawaniem energii mamy pełną kontrolę, możemy sterować działaniem pieca dzięki panelowi sterującemu.

Koszt montażu pieca grzewczego akumulującego nie powinien być większy niż pięć tysięcy złotych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to duża suma, ale należy pamiętać o korzyściach płynących z takiego ogrzewania. Mam na myśli tutaj wygodę używania i oszczędności, które pozwalają na zwrot całej inwestycji w przeciągu trzech sezonów grzewczych.