Obecny styl życia wielu ludzi związany jest z ciągłym brakiem czasu, a co za tym idzie brakiem ruchu. Gdy się spieszymy to wsiadamy w samochód zamiast iść czy dzwonimy do znajomych zamiast ich odwiedzić. Konsekwencją takich zachowań jest oczywiście pogorszona kondycja, ale też i zdrowie. Warto się chwilę nad tym zastanowić.

Jakie są zalety gry w tenisa?

tenis warszawaOczywiście, każdy “znawca tematu”, jak na przykład lekarz, doradzi uprawianie sportu. To każdy z nas zapewne słyszał wielokrotnie. Nie każdy jednak słyszał, że poleca mu się grę w tenisa. A szkoda, ponieważ niewiele jest sportów, które mają tak dużo zalet. Wystarczy przejść się do którejś ze stołecznych szkółek tenisa i zobaczyć, jacy ludzie się go uczą. Jest to ogromna rozpiętość wiekowa, ponieważ tenis jest dobry zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – nawet tych na emeryturach. Na kortach spotkamy kilkulatków i kilkudziesięciolatków. Zarówno tych, którzy uprawiają sporty regularnie, jak i właśnie tych, którzy na co dzień nie mają na to czasu. Po odpowiedniej rozgrzewce, i pod czujnym okiem profesjonalisty, powinniśmy być spokojni o nasze zdrowie. Jeśli wyszukamy w sieci hasło tenis warszawa, możemy zobaczyć jak bogata oferta nam wyskoczy. Zapewne dowiemy się też, że dzięki regularnej grze w tenisa nie tylko poprawimy kondycję, ale też zaczną lepiej pracować nasze płuca i opóźnią się efekty starzenia. Badania wykazują, że zmniejsza się dzięki tej grze ryzyko zachorowania na serce.

Nie mniej istotnym argumentem za chodzeniem na warszawski kort, jest to, że dzięki godzinnej grze można spalić bardzo dużą ilość kalorii. Ten argument szczególnie, choć nie tylko, trafia do kobiet. Młodzi ludzie na korcie spalają energię. Większość, która weźmie raz do ręki rakietkę, już z nią zostaje, bo tenis szybko przekonuje do siebie.