kontakt@kolejowa18.pl

Czasem chcemy sprzedać złoto. Mamy np. zbędną złotą biżuterię, albo po prostu rzeczy, których chcemy się pozbyć. W takiej sytuacji możliwości mamy sporo. Jednocześnie najprostsze jest udanie się do skupu złota i tam pozbycie się zbędnych przedmiotów.

Jak działają skupy złota?

skup złota WarszawaWiele osób uważa, że sprzedaż złota w skupach nie jest zbyt opłacalna. Większość z tych osób jednak nie wie jak działa taki skup. On oczywiście musi zarabiać na kupowaniu złota, jednocześnie warto zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny aspekt. Jest nim próba – to ona określa zawartość kruszcu np. w biżuterii. Gram złota próby 333 jest znacznie tańszy niż gram złota próby 999. Dlatego też bardzo często sprzedaż biżuterii nie jest tak opłacalna, jak mogłoby się wydawać. Z całą pewnością dostaniesz znacznie mniej pieniędzy, niż za nią zapłaciłeś, ponieważ płaciłeś przede wszystkim za aspekt estetyczny. I nie ma znaczenia czy jest to skup złota Warszawa, czy też skup złota w innym mieście – ta reguła dotyczy każdej placówki. Możesz oczywiście np. biżuterię sprzedać przez różne portale typu OLX, albo Allegro. W przypadku bardziej wystawnych i atrakcyjnych modeli z pewnością Ci się to opłaci. Jednak jeżeli mówimy o prostszej biżuterii to możesz tylko poświęcić na to dużo czasu, a ostatecznie zarobić mniej niż w skupie złota. Poza tym pamiętaj, że jadąc do skupu nie musisz decydować się od razu na sprzedaż złota. Możesz po prostu tego nie robić, dlatego jadąc tam nic nie ryzykujesz – możesz tylko i wyłącznie zyskać.

Sprzedaż złota w skupie jest jak najbardziej opłacalna. Z całą pewnością jest to najszybszy sposób, żeby pozbyć się zbędnych przedmiotów, biżuterii, czy też złota inwestycyjnego. Dlatego jeżeli potrzebujesz szybko zamienić złoto na realną gotówkę, to po prostu poszukaj najbliższego skupu.