kontakt@kolejowa18.pl

Zalet otulania noworodka w specjalnie przeznaczone do tego celu tkaniny jest bardzo wiele. Najistotniejszą z nich jest zwiększone bezpieczeństwo malucha podczas snu. Z tego powodu wiele przyszłych mam decyduje się na zakup takiego produktu, jednak pamiętajmy, by poświęcić chwilę na wybór dostosowanego do naszych potrzeb wariantu.

Zalety otulacza dla noworodków

otulacze dla niemowlakówNarodziny dziecka to ogromna zmiana nie tylko dla świeżo upieczonych rodziców, ale także dla samego maluszka, który do tej pory znajdował się w ciasnym brzuszku mamy, gdzie docierające do niego bodźce były stłumione i niewyraźne, natomiast po przyjściu na świat otoczenie nie wydaje się już tak przyjazne. Ogromna przestrzeń oraz brak kontroli nad ruchami sprawiają, że dziecko może być niespokojne i mieć trudności z zasypianiem. Doskonałym rozwiązaniem są otulacze dla niemowlaków, które uspokajają i pomagają w zasypianiu. Delikatne otulanie, ograniczające ruch kończyn jest zalecane przez pediatrów, bowiem pomaga ono zaakceptować nowe warunki i wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo malucha, eliminując ryzyko zasłonięcia sobie dróg oddechowych rączką czy niekontrolowaną zmianę pozycji, która mogłaby spowodować odcięcie dopływu tlenu. Spowijanie zaleca się od pierwszego dnia do trzeciego miesiąca życia dziecka lub do momentu, kiedy zaobserwujemy większą kontrolę malucha nad ruchami oraz możliwość samodzielnego przewracania się z pleców na brzuszek i odwrotnie.

Bezpieczeństwo dzieci jest dla rodziców niezwykle ważną kwestią, o którą obawiamy się zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia malucha. Doskonałym rozwiązaniem, zalecanym przez pediatrów, jest spowijanie dziecka, czyli owijanie go specjalnie do tego celu przeznaczona tkaniną. Taka metoda nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa, ale także pozwala skutecznie uspokoić malucha i ułatwić mu zasypanie.