kontakt@kolejowa18.pl

Coraz wyższe temperatury sprawiają, że nasze pragnienie narasta. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że latem pije więcej płynów, niż zimą. Jest to zupełnie normalna rzecz. Dużym błędem jest to, że o ile zimą pijemy herbaty, to latem już o nich zapominamy. Jest to duży błąd, ponieważ herbata jest nie tylko zdrowa, ale też świetnie gasi pragnienie.

Dobra herbata owocowa

owocowe herbatyPorą letnią często sięgamy po inne napoje, niż zimą. O ile pijemy głownie wodę mineralną, to jeszcze nie jest źle. Gorzej gdy cały czas pijemy napoje słodzone, które nie mają żadnych wartości odżywczych poza węglowodanami, które pochodzą tylko i wyłącznie z cukru. Częstsze picie herbat dużo lepiej wpłynie na nasze zdrowie, niż napoje gazowane z dużą ilością cukru. Jeśli nie przepadamy za tradycyjną herbatą, to zbawienne okażą się owocowe herbaty. Na rynku dostępne są herbaty owocowe o różnych smakach, więc nie musimy polegać tylko na jednej. Możemy kupić kilka herbat o różnych smakach i pić je zamiennie. W ten sposób smak danej herbaty szybko nam się nie znudzi. Taką herbatę możemy pić na ciepło, na zimno, a nawet jako herbatę mrożoną. Poza korzyścią płynącą z dostarczenia witamin do organizmu przy pomocy takiej herbaty, zaspokajamy także pragnienie w dużo szybszy sposób, niż wtedy gdy pijemy napoje słodzone. Herbaty owocowe same w sobie są dość słodkie, ale jeśli potrzebujemy ją dosłodzić, to bez najmniejszych problemów możemy używać do tego zwykłego cukru lub słodzików.

Herbaty tego typu są ogólnodostępne. Większość z nich możemy kupić w zwykłych sklepach spożywczych. Po bardziej wyszukane odmiany musimy udać się do specjalnego sklepu z herbatami. Jeśli w naszej okolicy nie ma takiego sklepu, to możemy skorzystać z internetu i to za jego pośrednictwem dokonać zakupu.