kontakt@kolejowa18.pl

Osoby, które regularnie wyjeżdżają na rowerowe eskapady, wiedzą, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie roweru. Jeśli planujemy dalszą wyprawę, najlepiej doposażyć swój rower w przedni bagażnik, który mimo będzie stosunkowo nieduży, a jednocześnie solidny. 

Przednie bagażniki do rowerów wycieczkowych 

bagażnik rowerowy przedniWarto zastanowić się nad zakupem przedniego bagażnika, ponieważ jest bardzo praktyczny. Niewątpliwie jest też solidny, ponieważ udźwig wynosi od piętnastu do dwudziestu kilogramów – w zależności od modelu. Mocuje się je do piasty przedniego koła lub do kierownicy, w zależności od modelu. Bagażnik wykonane są z aluminium, rzadziej z metalu. Waga tego aluminiowego to około dwóch kilogramów, natomiast metalowy może być nawet dwa razy cięższy. Bagażnik rowerowy przedni to koszt około stu złotych. Mówimy tu o takim ze średniej półki, jednak zupełnie wystarczającego na weekendowe wypady poza miasto. Bagażnik możemy zakupić w wielu sklepach rowerowych, zarówno stacjonarnych, jak internetowych. Do bagażnika możemy przymocować kosz, skrzynkę lub sakwę podróżną. Ponieważ udźwignie on niemal dwadzieścia kilogramów, to możemy ze sobą zabrać więcej ekwipunku. Warto wiedzieć, że bagażniki przednie są uniwersalne i pasują do każdego modelu rowerów trekkingowych. Kwestią jest tylko odpowiedni ich montaż. Jednak nie jest to trudna sprawa, a w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy posiłkować się, dołączoną doń, instrukcją. To na pewno będzie pomocne, choć niekoniecznie potrzebne, bo jak już mówiliśmy – nie ma w tym nic trudnego.

Warto zakupić przedni bagażnik, jeśli tylny to już dla nas za mało lub kiedy wyruszamy na dłuższą wycieczkę i potrzebujemy zabrać ze sobą więcej ekwipunku. Bagażniki nie są drogie, a ich solidna konstrukcja gwarantuje, że posłużą nam wiele sezonów.