kontakt@kolejowa18.pl

Romet jest polskim producentem, który na rodzimym rynku jest od ponad pięćdziesięciu lat. Dziś jest też jednym z największych eksporterów w branży rowerowej. Ale w sumie nie powinno to nikogo dziwić, bowiem od zawsze była to firma z dużymi aspiracjami. 

Rower szosowy od Rometu 

rowery szosowe rometJeżeli chodzi o wybór roweru szosowego, to nie jest to prosta kwestia, ponieważ każdy ma nieco inne preferencje. I to zarówno jeśli chodzi o geometrię ramy, osprzęt, jak też o design. Natomiast w rowerach szosowych od Rometu wszystko jest nieco bardziej zuniwersalizowane, jakby miało służyć każdemu. Ten zabieg wydawał się nam nietrafiony, jednak im dłużej użytkowany był rower, tym bardziej skłanialiśmy się ku zmianie opinii. Romet daje nam do wyboru kilka modeli rowerów szosowych. Różnią się one głównie rodzajem zastosowanych technologii i komponentów. Różnice w osprzęcie nie są w tym przypadku, aż tak bardzo istotne. Rowery szosowe Romet sprawdzą się zarówno na wymagających, górskich trasach, jak też w mieście. To doskonały sprzęt do ćwiczeń lub sposób na urozmaicenie treningu. Szosowe rowery są przeznaczone dla osób, które lubią rozwinąć nieco większą prędkość, niż posiadacze rowerów górskich, czy miejskich. Takich, które nie boją się wyzwań i które lubią czuć adrenalinę. Koszt rowerów Romet, w zestawieniu z ofertami konkurencji jest znacznie niższy, a w przypadku niektórych modeli, różnice sięgają nawet kilkuset złotych. To dużo, zwłaszcza, gdy nie planujemy za rower płacić więcej niż dwa-trzy tysiące. 

Popularność rowerów szosowych nie jest może zbyt duża, jednak są one i tak w czołówce sprzedaży, zaraz za jednośladami górskimi i miejskimi. To pojazdy bardzo zwrotne i praktyczne, niezależnie od tego, czy korzystamy z nich w mieście, czy na ciężkiej trasie.