• Post Author:
  • Post Category:Usługi

Zwalczanie szczurów jest absolutną koniecznością, która przeciwdziała zagrożeniu epidemiologicznemu. Bowiem te gryzonie, z racji miejsc, w jakich żyją, są żywicielami dla wielu groźnych pasożytów i przenoszą choroby zakaźne, które z łatwością mogłyby zagrozić naszemu zdrowiu i życiu. 

Kto w Warszawie świadczy usługi deratyzacyjne? 

deratyzacja warszawaGdybyśmy nie eksterminowali szczurów, ich populacja stałaby się tak duża, że z łatwością mogłaby nam poważnie zaszkodzić. Zagrożeniem nie jest tylko podrapanie lub pokąsanie, ale również jakikolwiek kontakt z ich odchodami lub wydzielinami, co może zdarzyć się nieświadomie nawet przy wyrzucaniu śmieci, czy też podczas wizyty w piwnicy. Generalnie najbardziej jesteśmy narażeni tam, gdzie są miejsca ich żerowania i tam, gdzie mają zwyczaj sypiać i przebywać, gdy nie jedzą. Deratyzacja jest koniecznością, ponieważ, gdyby nie firmy, które się tym zajmują, mogłoby dojść do wybuchu epidemii. I nie ma tu słów na wyrost, ponieważ to szczury były odpowiedzialne za epidemię dżumy, cholery i czarnej ospy. Te zwierzęta są bardzo odporne i są na tej planecie dużo dłużej niż nasz gatunek, dlatego też wcale nie jest łatwo go wyeliminować. Jeżeli i nam potrzebna jest deratyzacja Warszawa jest miejscem, w którym znajdziemy fachowców. Pomogą nam one uporać się nie tylko z pojedynczymi osobnikami, ale również z całymi koloniami. Gdy szczur znajdzie się w naszym domu, zamknijmy pomieszczenie, w jakim się znalazł i w żadnym razie nie próbujmy wyeliminować go na własną rękę.

Ryzyko nie jest tu potrzebne. To przestrzeń działania dla specjalistów. Są oni wyposażeni w specjalne, odporne na ataki gryzoni, stroje oraz sprzęt, dzięki któremu wyeliminowanie szczura, nie powinno zająć dłużej niż kilka, może kilkanaście minut.