Po skończeniu studiów magisterskich z wyróżnieniem zdecydowałam, że to najwyższy czas, by znaleźć chwilę dla siebie i wyjechać na dłuższe wakacje. Początkowo nie wiedziałam, dokąd chciałabym pojechać, ale ograniczony budżet sprawił, że postanowiłam nie opuszczać granic kraju. Z tego powodu zaczęłam szukać pięknych i spokojnych miejsc, w których mogłabym się zrelaksować i zapomnieć o wszystkich problemach.

Najważniejsze cechy dobrego apartamentu

apartamenty na wynajem w karpaczuPo dłuższych przemyśleniach i rozmowie z przyjaciółką, która także miała ze mną jechać, zdecydowałyśmy, że chcemy zobaczyć góry, a także pomieszkać w ich okolicy. Zaczęłyśmy przeglądać apartamenty na wynajem w karpaczu i kilka ogłoszeń szczególnie przykuło naszą uwagę. Nieco obawiałyśmy się, że rezerwując je przez Internet bez wcześniejszego obejrzenia mieszkania, możemy trafić na kogoś nieuczciwego, ale postanowiłyśmy, że zrobimy wszystko, aby się upewnić, że właściciel jest osobą godną zaufania. Przede wszystkim zwracałyśmy uwagę na zdjęcia — musiały dokładnie ukazywać każdy pokój i nie mogły być zbyt rozmazane. Wierzyłyśmy, że właściciel z ładnym mieszkaniem, któremu zależy na wynajmie, postara się, by fotografie jak najlepiej przedstawiały jego nieruchomość. Upewniałyśmy się też, że nie ma żadnych dodatkowych czy ukrytych opłat. Kiedy mieszkanie wydawało nam się naprawdę ciekawe, dzwoniłyśmy do właściciela, żeby ustalić wszystkie szczegóły. Wbrew pozorom ta pierwsza rozmowa też była dla nas cennym źródłem informacji. Osoby, które przez cały czas wypowiadały się kulturalnie i spokojnie, wydawały nam się bardziej godne zaufania niż te, które na nasze pytania reagowały dosyć opryskliwie.

Dzięki naszej staranności w doborze ofert już po kilku dniach poszukiwań znalazłyśmy idealne mieszkanie. Spakowałyśmy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy i z ulgą po zdanych egzaminach pojechałyśmy w góry. Mimo to nieco obawiałyśmy się, że apartament nie będzie dokładnie taki, jak na zdjęciach, ale kiedy dotarłyśmy na miejsce, wszystko było w jak najlepszym porządku. Spędziłyśmy cudowne wakacje i nabrałyśmy siły na dalsze wyzwania.