kontakt@kolejowa18.pl

Obecnie większość ludzi ma w swoich łazienkach kabiny prysznicowe, bo jest to praktyczne rozwiązanie. Oczywiście jeżeli mamy wystarczająco dużą łazienkę, to najlepiej mieć jeszcze wannę, ale mało kto może sobie na to pozwolić.

Co posiadają kabiny prysznicowe?

kabina prysznicowaDecydując się na prysznic, możemy być pewni, że zaoszczędzimy na zużyciu wody, bo podczas prysznica zużywamy o czterdzieści procent mniej wody, niż w trakcie kąpieli w wannie. Ponadto dużo łatwiej jest się umyć pozycji stojącej niż leżącej. Kabina prysznicowa może być jedno, lub dwuosobowa. Na kompletną kabinę składa się brodzik, ściany, bateria i akcesoria. Popularne są kabiny z hydromasażem, które posiadają duże dysze masujące, deszczownicę, słuchawkę prysznicową z długim wężem i głęboki brodzik z siedziskiem i najczęściej są one narożne. Kabina posiada różne zamknięcia, z których najczęściej spotykamy zasuwane, nakładane drzwi na siebie, lub w formie harmonijki. Możemy też mieć prysznic bez kabiny prysznicowej, gdyż rolę ścian osłaniających będzie pełnić zasłona. Jednak taki model wymaga obudowy z trzech stron, a jedynie jedną stanowi zasłona zaczepiona na drążku. Kabiny bez hydromasażu, posiadają jedynie słuchawkę prysznicową z wężem i brodzik. Obecnie brodziki są produkowane z lekkiego tworzywa, które potrafi udźwignąć określony ciężar. Oczywiście im wyższa cena będzie kabiny prysznicowej, tym lepszej jakości będzie, gdyż za dobry jakościowo sprzęt trzeba odpowiednio dużo zapłacić. Prysznic jest najlepszy dla rodzin bez dzieci.

Jeżeli kupimy odpowiednio głęboki brodzik, to będzie można w nim kąpać małe dzieci, a dzięki bocznym ścianom nie zachlapie się łazienka. Kabinę prysznicową możemy kupić w większości sklepów budowlanych, lub w salonach z wyposażeniem łazienek.