Medycyna naturalna jeszcze wiele razy może nas pozytywnie zaskoczyć. Najlepsze jest to, że z darów natury możemy korzystać niemalże bez ograniczeń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że możemy również przedawkować lekarstwa pochodzące z natury więc koniecznie korzystajmy z nich tylko wtedy gdy posiadamy odpowiednią wiedzę dotyczącą ich stosowania. 

Prozdrowotny susz konopny 

susz cbdGeneralnie gdy słyszymy na temat suszu konopnego to często automatycznie mamy przed oczami konopie indyjskie. Rośliny te są w naszym kraju zakazane i nie możemy zarówno ich posiadać jak i korzystać z wersji przetworzonych. Jednak są w Polsce dostępne susze konopne, które w rzeczywistości z konopiami indyjskimi nie mają absolutnie nic wspólnego. Chodzi oczywiście o susz CBD, który jest wytwarzany z konopii siewnych. Często rośliny te określane są również jako konopie przemysłowe. Korzystać z dobrodziejstw płynących z tych roślin możemy niemalże bez ograniczeń. Bardzo ważne jest jednak to by zaopatrywać się tylko w susze od sprawdzonych producentów. Najlepszym miejscem, w którym będziemy mogli nabyć taki susz jest sklep ze zdrową żywnością. Często takie sklepy znajdują się w większych miastach. Susz konopny świetnie sprawdza się przy leczeniu różnych, nawet tych bardzo poważnych schorzeń. W szczególności warto wspomnieć tutaj o chorobach układu nerwowego, przy których działanie produktów konopnych jest szczególnie mocno doceniane. 

Ogólnie rzecz biorąc produkty konopne to samo zdrowie. Tyczy się to oczywiście nie tylko suszu ale również wielu innych produktów. W ostatnich latach szczególnie często słyszy się o dobroczynnym działaniu olejków CBD, które przez niektórych ogłoszone zostały lekarstwem na nowotwory. Jest to jednak póki co stwierdzenie dość odważne ale faktycznie olejki te zabijają komórki nowotworowe.