kontakt@kolejowa18.pl

W dzisiejszych czasach nie musimy już głowić się nad kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie musimy zastanawiać się z przyjaciółmi dokąd tym razem się udać, aby świetnie się bawić i zyskać niezastąpione wspomnienia. Dziś rozrywka jest na każdym kroku, a escape room zalicza się do najlepszej z nich.

Gra wdrożona w rzeczywistość

escape room w LublinieZ pewnością wielu z Was kojarzy gry typu escape room. Początkowo takie gry można było spotkać na portalach online z grami, a z biegiem czasu pojawiły się także w wersji mobilnej na komórki i to właśnie wtedy zaczęły bić rekordy popularności. Mnóstwo skrytek często zawierających logiczne łamigłówki zmuszały nas do myślenia, ponieważ tylko w ten sposób mogliśmy się wydostać z pokoju i przenieść do kolejnego. Większość tych gier była także utrzymywana w różnorodnych tematycznych konwencjach. Niektóre z nich wyglądały jak z horroru, inne przywodziły na myśl egipskie piramidy, a jeszcze inne jaskinie na rajskich i nieznanych wybrzeżach. Od kilku lat gra jednak nie tylko funkcjonuje w internecie i telefonach, ale także w rzeczywistości! Na terenie Polski powstało kilka miejsc w których możemy w nią zagrać, w tym także escape room w Lublinie. Realne escape room różnią się tym od standardowych ich wersji, że przynoszą jeszcze więcej rozrywki i emocji oraz, że możemy zagrać w nią wraz z przyjaciółmi! Zostajemy zamknięci wówczas w jednym z wielu pomieszczeń i jedynie nasz spryt, współpraca oraz kreatywność i zdolność do logicznego łączenia faktów mogą nam pomóc w przedostaniu się do kolejnego pokoju. Gra ta może się wydawać także nieco bardziej wymagająca, aniżeli w wersji PC czy na komórkę, ponieważ tutaj nie zminimalizujemy okna z grą i nie znajdziemy w internecie poradników, jak szybko przejść taką grę, tutaj musimy sami się wykazać!

Escape room jest rewelacyjną rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Uczy integracji, działania zespołowego, zaufania, wzmaga w nas umiejętności logicznego myślenia, ale przede wszystkim stanowi rewelacyjną zabawę! Doskonale nadaje się zarówno na wycieczkę szkolną, jak i wypad z przyjaciółmi.