kontakt@kolejowa18.pl

Rzeczą zupełnie normalną jest to, że dom użytkowany kilka lat wymaga mniejszych lub większych napraw. Problemu nie ma o ile chodzi o odmalowanie ścian, zmianę podłóg czy innego tego typu naprawy. Nieco większy problem jest w przypadku gdy zaczynają nam pękać mury. Pojawianie się kolejnych szczelin może przyprawić o ból głowy, jednak nawet i na to jest już sposób.

Wypełnianie iniekcyjne szczelin w murach

iniekcja ciśnieniowaWraz z rozwojem całej techniki bardzo do przodu poszły również technologie wykorzystywane w budownictwie. Iniekcja ciśnieniowa, bo właśnie o tym tutaj mowa jest wykorzystywana do wypełniania szczelin powstałych w ścianach z powodu osuwania się budynku. Jest niczym innym jak wtryskiwaniem pod dużym ciśnieniem wiążącej mieszanki betonu w miejsce pojawienia się szczeliny. Dobrze dobrana mieszanka powinna związać na tyle mocno, aby zapobiec dalszemu pękaniu ścian. Do wykonania tej pracy potrzebujemy kompresora o mocy minimalnej trzystu VAT, generującego ciśnienie trzydziestu barów na minutę. Do kompresora potrzebujemy kompletu sztyc, przez które będzie wstrzykiwać beton w szczelinę. Najbardziej popularnymi sztycami są te wykonane ze stali nierdzewnej o średnicach od trzydziestu do stu milimetrów. Rozmiar prowadnicy betonu, jaką będziemy musieli zastosować zależna jest od wielkości szczeliny, którą musimy wypełnić. Do tego zestawu musimy dołączyć jeszcze zbiornik z mieszanką betonu. Cały potrzebny sprzęt do iniekcyjnego wypełniania szczelin w ścianach możemy skompletować samemu, jednak dużo lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy zajmujące tym profesjonalnie.

Metoda wypełniania szczelin w murach przy pomocy iniekcji staje się coraz powszechniej wykorzystywana w Polsce. Została podpatrzona od amerykanów. Koszt wypełnienia szczeliny o szerokości trzech centymetrów i długości metra to około stu złotych. Z racji tego, że ta technologia jest od niedawna wykorzystywana w naszym kraju to firm zajmujących się tym profesjonalnie nie jest zbyt dużo.