Szukałem jakiegoś rozwiązania na zwiększenie sprzedaży, ale nie wpadłem na nic interesującego. Właściwie to musiałem zatrudnić kogoś do sklepu, bo ja sam nie do końca ze wszystkim sobie radziłem. Uznałem, że to będzie najrozsądniejsze wyjście. Szukałem młodego człowieka z doświadczeniem w handlu.

Wysoka sprzedaż rowerów przez nowego pracownika

sklep rowerowyMój od samego początku dobrze prosperujący sklep rowerowy cały czas sobie radził, jednak potrzebowałem wyższych wyników sprzedażowych, bo przeszedłem na wyższy ZUS i koszty związane z utrzymaniem sklepu znacznie się zmieniły. W sklepie oferowałem najlepszej jakości rowery różnego typu i nie należały one do najtańszych. Na moją ofertę pracy odpowiedział młody chłopak, który przez trzy lata pracował jako przedstawiciel handlowy dla producenta rowerów. Wiedziałem już, że właśnie takiej osoby potrzebowałem w swoim sklepie. Przeprowadziłem z nim rozmowę kwalifikacyjną i od razu zatrudniłem. Chłopak świetnie się znał na rowerach i potrafił chyba każdy sprzedać. Pracę w moim sklepie zaczął następnego dnia. Byłem tego dnia w sklepie na miejscu, ponieważ chciałem przyjrzeć się nowemu pracownikowi. Radził sobie doskonale i nawet sprzedał tego dnia trzy rowery. W sklepie pojawili się klienci, którzy nie byli pewni, bądź nie zamierzali nic kupować. Mój nowy pracownik jednak w taki sposób pokierował rozmową, że każdemu z tych klientów sprzedał rower. Byłem zadowolony z tego chłopaka i już wiedziałem, że będzie wysoka sprzedaż rowerów w moim sklepie.

Łukasz, mój nowy sprzedawca otrzymał po miesiącu umowę o pracę na czas nieokreślony. Byłem z niego tak zadowolony, że zamierzałem go zatrzymać na stałe. Dodatkowo dałem mu podwyżkę, na którą zdecydowanie zasłużył. Wprowadziłem także system premiowy.