kontakt@kolejowa18.pl

 

Poddasza są miejscami, które po wybudowaniu często są zapominane ale dziś chciałbym podkreślić ich rolę w funkcjonowaniu budynku. Otóż jak powszechnie wiadomo ciepłe powietrze unosi się ku górze. W przypadku domów nawet jeśli posiadamy bardzo wydajne ogrzewanie to jeśli nasz strop będzie przepuszczał ciepłe powietrze to nasz system grzewczy nie będzie wykorzystywany w pełni.

Izolacja termiczna pianką PUR

izolacja natryskowa poznańOd kiedy odkryto właściwości termoizolacyjne poliuretanu to zaczęto coraz częściej stosować ten materiał do budowania systemów ociepleń. Początkowo ocieplanie pianką stosowano głównie na poddaszach a obecnie bardzo dużo osób decyduje się na opcje jaką jest izolacja natryskowa Poznań jest zaś świetnym przykładem bowiem w tym mieście sporo osób zdecydowało się na taki ruch. Pianka poliuretanowa dzieli się na dwie grupy. Pierwszą z nich jest pianka o strukturach otwartych a druga zamkniętych. Pierwsza z nich wyróżnia się niezwykłą lekkością (8-10 kg/m³) w związku z czym idealnie nada się do ocieplania poddaszy. Dodatkowo jest paroprzepuszczalna co sprawia, że można ją stosować w drewnianych domach gdzie ściany „oddychają”. Drugi rodzaj pianki wyróżnia się z kolei tym, że świetnie izoluje. Pod względem tego parametru ten rodzaj pianki zdecydowanie pobija opisaną wcześniej piankę o pęcherzykach otwartych. Ten rodzaj pianki świetnie nadaje się do ocieplania domów murowanych. Często spotkać można tą piankę w izolacjach natryskowych wykonywanych na podłodze na poddaszach domów.

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe coraz częściej zastępują dotychczas stosowane izolacje styropianem. Powoli kończy się również era wełny mineralnej, której wadą jest dość trudny montaż. Izolacje natryskowe, o których była mowa mogą powstać w bardzo krótkim czasie a ze skuteczności takiej izolacji z pewnością będziemy bardzo zadowoleni.