• Post Author:
  • Post Category:Wnętrza

Istnieje wiele metod zabezpieczenia ścian od strony zewnętrznej – tynki, panele, płyty cementowe itp. Wszystkie wymagają nie tylko zastosowania odpowiednich technik montażowych, lecz także dużej fachowości wykonania oraz wkładu finansowego. Mimo porównywalnych cen nabycia czy zakładania – nie każda z okładzin może zapewnić elewacji odpowiednią estetykę, nie każda też jest wystarczająco mocna i trwała.

Kamień naturalny – najlepszy na elewację

Kamieństegu kamień naturalny to znakomity materiał zdobniczy. Posiada nie tylko ładną fakturę, ciekawe desenie i kolory, lecz także ponadprzeciętną trwałość. Wszystkie skały wykorzystywane w przemyśle budowlanym cechuje zazwyczaj wyjątkowa odporność na czynniki mechaniczne, takie jak uderzenia, otarcia, zarysowania, a także niezmienność pod wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych: dużego słońca, wiatru i deszczu. Dzięki niezwyklym właściwościom kamienia wykonane z niego elewacje nigdy nie blakną, nie płowieja, przez wiele lat pozostają jednakowo zwarte i piękne. Dostępny choćby w ofercie Stegu kamień naturalny jest jedną z okładzin elewacyjnych, fasadowych, które przez wielu wykorzystywane są nawet we wnętrzach. Wartość użyteczną surowca, już i tak wysoką ze względu na piękno i trwałość, podnosi jego naturalne pochodzenie. Jak wiadomo – kamień to zawsze najlepszy produkt zdrowotny, który nie powoduje alergii i nie wydziela szkodliwych substancji. Kamień jest neutralny, a tym samym przyjazny użytkownikom i środowisku.

Poszukując najlepszych rozwiązań na elewację – dobrze zdecydować się na okładzinę z kamienia. Nie jest ona ani wyjątkowo kosztowna, ani trudna w zastosowaniu. W zamian za użycie oferuje znakomite efekty estetyczne, solidność i trwałość. Kamień, który został odpowiednio dobrany i ułożony, na pewno zachwyci pięknem powstałych faktur i odcieni. Oprócz tego zagwarantuje elewacji niezmienność przez wiele długich lat.