kontakt@kolejowa18.pl

Coraz więcej osób, szczególnie młodych, decyduje się na budowę własnego domu gdzieś na peryferiach miasta lub na wsi. Współczesne domy mają bardzo podobny do siebie styli i zazwyczaj ich cechą rozpoznawczą są skośne dachy. Na poddaszach urządza się pokoje sypialne i dziecięce. Ważne jest ich odpowiednie oświetlenie.

Świetliki dadzą światło na poddaszu

świetliki z poliwęglanuW nowych domach zazwyczaj pojawia się coś takiego jak poddasze, które jest zazwyczaj częścią mieszkaniową. Ważne jest odpowiednie doświetlenie takich wnętrz. Czasami jedno lub dwa okna, które nie mogą być nie wiadomo jak duże, nie są wystarczające i pomieszczenie może być w konsekwencji nieco ponure. Dlatego doskonałym rozwiązaniem mogą być świetliki z poliwęglanu, które umiejscawia się w dachu. Są to otwory wypełnione poliwęglanem, a z racji tego, że poliwęglan ma taką samą przezroczystość jak szyba, mamy zapewniony idealny napływ światła dziennego. Do wykonania takich świetlików wykorzystuje się poliwęglan zamiast szyby,gdyż ten pierwszy materiał jest o wiele bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia. A na skośnych dachach takie okienko narażone jest bardziej na uszkodzenia, na przykład od padającego dość często w naszym kraju gradu. Świetliki w dachu nie muszą być duże, aby dawały ciekawy efekt i odpowiednio doświetlały pomieszczenia. Pamiętajmy, że współgrają one z oknami. Takie świetliki przydadzą się też w takich miejscach, budynkach, pomieszczeniach, gdzie nie możliwości wstawienia standardowych okien.

Na poddaszach źródłem światła powinny być okna. Wspierają je świetliki, czyli niewielkie otwory w dachu, których, w przeciwieństwie do standardowych okien, nie da się otworzyć. Zastosowanie poliwęglanu zamiast szyb jest spowodowane tym, że poliwęglan ma taką samą jak szkło przezroczystość, ale przy tym ma o wiele większą wytrzymałość.