kontakt@kolejowa18.pl

Zużycie energii jest coraz ważniejszą kwestią w każdym sektorze gospodarki. Zagadnienie to szczególnie wpływa na większe podmioty, gdzie każda optymalizacja może przynieść znaczne efekty. Przykładem mogą być chociażby zarządcy zakładów przemysłowych czy gminy miast i miejscowości. To właśnie w tym drugim przypadku osoby odpowiedzialne za dany obszar zapewnić muszą jak najlepsze warunki oraz bezpieczeństwo mieszkańcom.

LED-owe oprawy świetlne i ich zalety

wytrzymała lampa uliczna ledOprócz tego muszą oni realizować zadania, które są ściśle powiązane z budżetem. W tym celu konieczna jest optymalizacja kosztów tak żeby nie marnotrawić dostępnych funduszy. Z reguły pierwszą wykonywaną w tym celu czynnością jest analiza stanu aktualnego, który pozwala zaplanować kolejne działania. Bardzo często dotyczą one wymiany tradycyjnych źródeł światła na nowe, bardziej wydajne oraz energooszczędne. Często zamówienia publiczne dotyczą takich urządzeń jak wytrzymała lampa uliczna led, która będzie w stanie służyć bezawaryjnie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Zastosowane źródło światła, którym są diody LED pozwala bowiem właśnie na taki okres bezawaryjnej pracy. Diody elektroluminescencyjne są wykorzystywane coraz szerzej w każdym obszarze i sektorze gospodarki. Są one bardzo efektywne ponieważ wykorzystują niewielką ilość energii do generowania tego samego strumienia świetlnego co tradycyjne rozwiązania.

Warto dodać, że lampa stosowana jako oświetlenie uliczne oprócz odpowiednio dobranego źródła światła powinna charakteryzować się również odpowiednią wytrzymałością. Lampy są bowiem narażone na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, które mogą wpływać na ich działanie oraz niezawodność. Mogą być to chociażby silne wiatry, opady czy ekstremalne temperatury. Właśnie dlatego bardzo dużą rolę odgrywa materiał, z którego jest wykonana oprawa.