kontakt@kolejowa18.pl

Bardzo dbam o swój ogród. Co roku przycinam drzewa i krzewy, sadzę nowe kwiaty, mam także ogródek warzywny. Zbieram liście, nawożę rośliny, mam automatyczny system podlewania. Mój ogród jest dla mnie bardzo ważny i jest mi zawsze miło, kiedy goście doceniają moje starania.

Pergola na pnące krzewy

pergole z mazowieckiegoChciałam jednak zasadzić róże, a także inne krzewy pnące, żeby wprowadzić do ogrodu coś nowego, co jednocześnie będzie bardzo efektownym elementem. Żeby jednak zasadzić owe krzewy to potrzebne były mi pergole z mazowieckiego. Szukałam sklepu ogrodniczego, który miałby atrakcyjne pergole, które będą stabilne, łatwe do postawienia, jak również sprawdzą się przy konkretnych krzewach. Miały to być oczywiście pergole zrobione z drewna, żeby pasowały do całego ogrodu. W końcu znalazłam sklep, który miał to co chciałam. Mieli tu pergole w różnych rozmiarach, z jasnego drewna, które było już zabejcowane, czyli zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych. Szczególnie działanie wody jest niekorzystne dla drewna. Pergola była na tyle lekka, że dałam sobie radę z jej przenoszeniem, choć o pomoc z transportem prosiłam sąsiada mającego przyczepkę do auta. Pergola miała kształt prostokąta, miała gęstą ,,drabinkę”, która dobrze się sprawdza przy delikatnych krzewach oplatających. Postawiłam je na jednej ze ścieżek ogrodowych, tak że chodnik znajdował się idealnie między dwoma ściankami pergoli. Byłam bardzo zadowolona z efektu, choć wiadomo, że właściwy zostanie osiągniety dopiero jak krzewy urosną.

Na razie są jeszcze malutkie i ledwo zaczynają oplatać pergole. Uważam jednak że to był dobry zakup i osiągnęłam taki efekt jaki chciałam. Być może w przyszłości kupię jeszcze jedną lub dwie pergole z tego samego sklepu ogrodniczego dla lepszego efektu.