Każdego roku na rynku pojawiają się nowe firmy handlowe, produkcyjne, czy usługowe, które potrzebują mieć swoją księgową, albo korzystać z usług biur księgowych. Dzięki temu, będą one miały zawsze klientów, o których będą musiały ze sobą konkurować.

Usługi świadczone przez biura księgowe

biuro rachunkowe w ToruniuZatrudnienie samodzielnej księgowej wiąże się ze sporymi kosztami, ponieważ trzeba jej zorganizować oddzielny etat, wyposażyć stanowisko pracy i zapewnić godziwe wynagrodzenie. Księgowi zarabiają średnio od trzech do nawet sześciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości firmy i ilości obowiązków. Oczywiście jej doświadczenie też ma wpływ na zarobki, ponieważ im dłużej pracuje w zawodzie, tym większą wiedzę posiada i może ją skutecznie wykorzystać w praktyce. Biuro rachunkowe w Toruniu jest wybierana najczęściej przez małe i średnie firmy, które zatrudniają maksymalnie do pięćdziesięciu pracowników. Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż samodzielna księgowa, gdyż ceny usług są czasem nawet o pięćdziesiąt procent niższe. Księgowi z biur rachunkowych obsługują po kilkadziesiąt firm jednocześnie, a jeżeli jest ono duże, to zatrudnia nawet po kilka księgowych. Do ich obowiązków należy prowadzenie książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek prawa handlowego. Ponadto mogą prowadzić też sprawy kadrowe dla pracowników zatrudnionych w poszczególnych firmach, polegające na kompletowaniu akt osobowych i wystawianiu potrzebnych zaświadczeń.

Biura rachunkowe świadczą identyczne usługi co samodzielni księgowi, z tą różnicą, że nie mamy na własność do dyspozycji księgowej, która nas rozlicza. Może ona mieć dla nas mniej czasu, ale z pewnością swoją pracę wykonuje sumiennie i dokładnie.