kontakt@kolejowa18.pl

Pakowanie produktów o dużej masie i sporych gabarytach, może być problematyczne, bo trzeba uważać aby ich nie uszkodzić i odpowiednio zabezpieczyć. Najczęściej załadunek jest pakowany do pudeł kartonowych i oblepiany taśmą samoprzylepną.

Z czego są wykonane taśmy WG?  

taśma WGW dużych hurtowniach zamiast zwykłych, szarych taśm, stosują mocne plastikowe, lub poliestrowe, gdyż takie wykazują lesze właściwości. Są mocne i nadają się do pakowania i zabezpieczania dużych i ciężkich materiałów. Popularna taśma WG, to taśma wykonana ze specjalnych, trwałych włókien poliestrowych, które się delikatnie naciągają, ale nie pękają. Ich maksymalny udźwig, to aż czterysta pięćdziesiąt kilogramów. Sprzedawane są na małych rolkach po tysiąc sto metrów i są w kolorze białym, lub transparentnym. Taśma jest wykorzystywana do zabezpieczania dużych ładunków, które są bardzo delikatne. Ponieważ jest ona elastyczna i nie posiada ostrych brzegów ani zakończeń, to nie rysuje powierzchni. Jej niewątpliwym plusem jest to, iż jest wielokrotnego użytku i po złożeniu, powraca do swojej pierwotnej postaci. Najczęściej ma szerokość około dziewiętnastu milimetrów, gdyż taki rozmiar jest najbardziej optymalny do większości zastosowań. Grubość taśmy wynosi niecały centymetr.  Możemy ją wykorzystać w firmach kurierskich, lub magazynach, w których towar jest ustawiany na paletach. Także w hurtowniach i firmach budowlanych znajdzie wszechstronne zastosowanie. Nie jest ona droga, a bardzo się przydaje w wielu branżach. 

Taśmę WG możemy kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym. Alternatywą dla taśm poliestrowych są taśmy plastikowe, ale są dość sztywne i mają ostre brzegi, przez co mogą rysować delikatne powierzchnie. Sprzedawane są na sztuki w cenie około czterdzieści złotych.