kontakt@kolejowa18.pl

Wraz powstaniem pierwszego prototypowego roweru w roku ok. 1839 roku w Anglii liczba rowerów stale wzrastała. Na rynku istnieje wiele rodzajów rowerów, w większości z nich są napędzane za pomocą mięśni ludzkich, jednak ostatnio coraz bardziej popularne stają się rowery napędzane na prąd.

Moda na elektryczne rowery?

rowery elektryczneCo sprawia, że liczba rowerów elektrycznych nie jest aż tak jeszcze popularna jeszcze w Polsce? Najczęściej przyczyną tą jest cena takich pojazdów, ale tak naprawdę głównie wynika to z tego, że nie jesteśmy jeszcze przygotowani do zaakceptowania takich nowinek technologicznych. Jednak największą zaletą takich rowerów elektrycznych jest to, że posiadają dodatkowy napęd w postaci silniczka, który wspomaga cyklistę w trakcie jazdy, a tym samym zwiększa komfort jazdy i redukuje jednocześnie wysiłek potrzeby do prowadzenia tego pojazdu. To dość przydatna cecha w przypadku osób starszych oraz dla osób ciężko pracujących. Stanowi to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy trzeba się przemieścić z jednego miejsca na drugie. W przypadku kosztów, rowery elektryczne są tanie w utrzymaniu, gdyż średnio od 30 do 90 groszy kosztuje jedno ładowanie, zaś liczba kilometrów wynosi od 30 do 60 kilometrów. Oznacza, że taki rower elektryczny jest dość tani w utrzymaniu a jednocześnie ułatwiający życie dla osób ceniących sobie ekologiczny tryb życia. Warto zaznaczyć, że silnik elektryczny jest alternatywnym rozwiązaniem, którą używać możemy kiedy chcemy. Szczególnie przydatne w miejscowościach gdzie mamy do czynienia ze stromymi podjazdami.

Liczba rowerów w Polsce w tym rowerów elektrycznych stale wzrasta. Wynika to jednak ze wzrostu świadomości obywateli do zdrowotnego i ekologicznego trybu życia. Jednak warto zaznaczyć by kupować takie rowery od znanych i renomowanych firm, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że rower będzie długo nam służył.