kontakt@kolejowa18.pl

Miłośnicy dwóch kółek nie lubią się rozstawać ze swoimi rowerami nawet na wakacje. Na szczęście można bez problemu połączyć przyjemność letniego wypoczynku z jeżdżeniem na rowerze. Rower to najlepszy pomysł na aktywne spędzenie wakacji. Można pojechać wszędzie, ale najlepsze na letnie eskapady rowerowe są Mazury.

Mazury można zwiedzić na rowerze

mazury na rowerzeKraina Wielkich Jezior, jak się przyjęło określać Mazury, to idealne miejsce na długie rowerowe wycieczki. Jadąc w te piękne polskie regiony nie trzeba nawet zabierać ze sobą roweru. We wszystkich mazurskich miejscowościach działają całodobowe wypożyczalnie rowerów. Mazury na rowerze to ogólny pomysł na świetne wakacje, ale jego szczegóły trzeba dokładnie zaplanować. Jeziora Mazurskie mają długą linię brzegową. Praktycznie każde jezioro to otaczające je kilkanaście kilometrów trasy rowerowej. Naprawdę jest tam gdzie jeździć, a dokładne zwiedzanie tego regionu na rowerze może zająć nawet dwa tygodnie. Wybierając się na Mazury z rowerem warto znaleźć też czas na zwyczajne odpoczywanie. Najprzyjemniejsze będą jednak rowerowe wyprawy wokół mazurskich jezior. Przed wyjazdem można zaopatrzyć się w aplikacje na telefon przeznaczoną dla rowerzystów. Można tam znaleźć wszystkie trasy rowerowe na Mazurach a także skorzystać z funkcji nawigacji. Takie wakacje to najlepsze co można sobie wymarzyć. Można wypoczywać aktywnie i zdrowo korzystając przy tym z uroków pięknych plaż położonych wokół mazurskich jezior.

Chcąc spędzić aktywne wakacje połączone z wypoczynkiem i rekreacją warto wybrać się na wyprawę rowerową po Mazurach. Rower można wziąć swój albo wypożyczyć sobie na miejscu. Przejechanie rowerem wszystkich mazurskich jezior dookoła zajmie trochę czasu. Jeśli taką aktywność połączy się z wypoczynkiem to można spędzić wymarzone wakacje.