Sprzęty do ćwiczeń w domu

Ćwiczenia fizycznie pomagają nam nie tylko dbać o zdrowie, ale i o piękny kształt sylwetki. Postanowiłam skorzystać z dodatkowych sprzętów w walce o nowe ciało, zamiast katować się na siłowni z ciężkimi maszynami. Chciałam zrobić efektywny trening w domu i natrafiłam na świetny przyrząd do ćwiczeń.

Czy platformy wibracyjne naprawdę działają?

platforma wibracyjna do domuChciałam kupić coś, co będzie pomagało mi w treningu domowym, ale jednocześnie nie zajmie dużo miejsca i będzie łatwe w użytkowaniu. Natrafiłam w sieci na maty wibracyjne, które są polecane jako dodatek do tradycyjnego treningu ogólnorozwojowego. Bezpieczna platforma wibracyjna do domu nie powinna zastępować nam całkowicie ruchu, ponieważ jej działanie może okazać się mniej spektakularne, niż w połączeniu z całym treningiem. Jej działanie można opisać jako wibracje, które oddziałują na mięśnie, dodatkowo je wzmacniając. Nie dalibyśmy takich bodźców mięśniom bez tych dodatkowych wibracji więc można powiedzieć, że wysiłek jest podwójny. Platform wibracyjnych w Internecie jest wiele, warto dokładnie przeczytać ich opisy i wybrać odpowiednią dla siebie. Ja zdecydowałam się na taką z wyższej półki, ponieważ stawiam na jakość produktu i długą gwarancję. Moja platforma wibracyjna do ćwiczeń kosztowała 299 złotych, a cały zestaw składał się z platformy i dodatkowych taśm, które można użyć podczas ćwiczeń na ramiona. Czy domowe platformy wibracyjne działają? Tylko wtedy, gdy używamy ich zgodnie z ich przeznaczeniem oraz trzymamy diety.

Już po miesiącu zauważyłam poprawę, jeśli chodzi o wygląd sylwetki i jakość treningów. Nie męczę się bardziej, ale mięśnie dostają dodatkowy bodziec z zewnątrz, który zmusza je do większego wysiłku i cięższej pracy. Przez to właśnie efekty można zobaczyć już w niedługim czasie.