Kiedy długość ogrodzenia lub inne przyczyny techniczne nie pozwalają nam na zastosowanie rozwiązania, jakim jest automatyczna brama przesuwna warto rozważyć możliwość wdrożenia koncepcji z bramą skrzydłową. Są one tak samo efektywne, jak przesuwne, a ich konstrukcja pozwala na zastosowanie nawet na posesjach z ograniczoną ilością miejsca.

Dobór odpowiedniego napędu dla bramy skrzydłowej

automat do bramy skrzydłowejCzęstym komponentem systemu wjazdowego jest dodatkowe zastosowanie furtki. Dodatkowy montaż siłowników w takim przypadku byłby kłopotliwy, dlatego aby nie rezygnować z wymarzonego rozwiązania, jakim jest nasza brama skrzydłowa poleca się siłowniki dedykowane specjalnie na potrzeby montażu podziemnego. Dostosowując automat do bramy skrzydłowej pamiętajmy o tym, aby zachować bezpieczny margines, by nie zmuszać siłownika do pracy na krawędzi dopuszczalnego obciążenia. Chcąc zapewnić sobie długą żywotność zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych opatrzmy nasz wybór dystansem w zakresie 20- 25% uzależnionym od ciężaru oraz długości bramy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że dobór odpowiedniego systemu sterującego na potrzeby bramy dwuskrzydłowej powinien także być przystosowany do ilości cykli dobowych (otwierania- zamykania). Zestawy automatyki dostępne na rynku zasadniczo dzielą się na dwa systemy pracy bramy: przydomowy oraz intensywny. Istotną kwestią jest także skorzystanie z usługi doświadczonego fachowca, ponieważ to od jakości jego pracy zależeć będzie sprawność działania systemu wjazdowego.

Aby prawidłowo dbać o naszą bramę z wykorzystaniem automatycznego algorytmu sterującego pamiętajmy o tym, żeby przynajmniej raz w roku wykonać skrupulatny przegląd całej automatyki oraz wykonać konserwację i serwis pozostałych komponentów systemu wjazdowego. Jest to orientacyjny koszt w zakresie około 260- 400zł.