• Post author:
  • Post category:Moda

Ubiór skórzany nie od dzisiaj uważany jest za synonim trwałości i jakości. Nie inaczej jest w przypadku kurtek męskich. Do jednych z najbardziej znanych typów ubiorów wierzchnich należy kurtka ramoneska. Jest ona używana przede wszystkim przez osoby jeżdżące na motocyklach, jednak możemy także spotkać ją także na koncertach rockowych.

Popularność skórzanej kurtki typu ramoneska

kurtka skórzana ramoneska męskaTego typu ubiór dzięki swojemu charakterystycznemu krojowi może być nie tylko bardzo funkcjonalny, ale także stawać się niezwykle efektownym ubiorem osób, które słuchają cięższych odmian rocka. W ten sposób kurtka skórzana ramoneska męska lub damska zdobyła największą popularność. Dzięki niej możliwe było nie tylko bezpieczne jeżdżenie na motocyklu, ale także ubieranie się wedle obowiązujących trendów modowych w danych subkulturach. Ramoneska to także ubiór osób słuchających punk rocka. Przez wiele lat można było zobaczyć w sklepach wiele tego typu kurtek, które są dodatkowo ozdobione ćwiekami. W wielu wypadkach jest to także element, podkreślający efektowny wygląd kurtki. Na materiale skórzanym są także nanoszone specjalne wzory, które mogą zdobić rękawy, przód kurtki lub jej tył. Nowoczesne ramoneski mogą być produkowane z wielu odmian skór naturalnych lub sztucznych. Różnią się one od siebie krojem ale też grubością samego materiału skórzanego, użytego do produkcji konkretnego modelu kurtki.

Zaletą kurtek skórzanych jest także odporność na przenikanie powietrza, na przykład podczas wiatru. Dlatego kurtka skórzana ramoneska była jedną z pierwszych typów ubioru, który zdobył uznanie wielu motocyklistów. Powodem tego był fakt, iż materiał skórzany idealnie nadawał się do jazdy w warunkach ciągłego naporu oraz pędu powietrza podczas szybkiej jazdy.