Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa podczas prawy jest absolutna podstawą i nie podlega żadnej dyskusji. Jednak czy zastawialiśmy się kiedyś, jak na efektywność i wydajność pracownika wpływa wygoda miejsca pracy? W wielu zawodach bowiem wymagane jest spędzenie kilku lub kilkunastu godzin pracy w pozycji siedzącej, która po dłuższym czasie może obciążać nasz kręgosłup i powodować bóle pleców, które z pewnością nie przyczyniają się do poprawy rezultatów wykonywanej pracy.

Jak wybrać specjalistyczne krzesła do laboratorium?

solidne krzesła specjalistyczneDorosły człowiek spędza w pracy co najmniej jedną trzecią część dnia. Mawia się, że praca jest naszym drugim domem. A przecież w domu stosujemy rozwiązania, które maja zapewnić nam jak najwyższy komfort i wygodę. To samo powinno dotyczyć miejsca pracy. Wydawać by się mogło, że siedząca praca, którą wykonujemy w biurze czy laboratorium nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń dla zdrowia. Jest to myślenie błędne, bowiem wiele godzin każdego dnia spędzonych na niewygodnym krześle może mieć ogromny wpływ na naszą postawę i zdrowie kręgosłupa. Solidne krzesła specjalistyczne oprócz zapewnienia pracownikowi odpowiedniej pozycji i wygody powinny spełniać również kilka innych cech. Przede wszystkim muszą wyróżniać się wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, bowiem w miejscach pracy panują bardzo zróżnicowane warunki, a narażenie na kontakt z substancjami chemicznymi w laboratorium nie wpływa korzystnie na trwałość siedziska. Element ten powinien być również wykonany z materiałów, które można w łatwy i szybki sposób wyczyścić, zwłaszcza jeśli są to elementy wyposażenia hali produkcyjnej, gdzie całemu procesowi towarzyszy kurz i pył.

Wydawać by się mogło, że siedząca praca nie męczy i jest spełnieniem marzeń. Otóż nic bardziej mylnego. Kilkugodzinne przebywanie w pozycji siedzącej bardzo obciążą kręgosłup, zwłaszcza jeśli siedzisko jest niewygodne i nieergonomiczne. Z tego powodu miejsca pracy, gdzie do wykonania zadania wymagane jest kilkugodzinne siedzenie na krześle muszą zainwestować w specjalistyczne meble.