kontakt@kolejowa18.pl

Zasady BHP określają jasno wszelkie zabezpieczenia, które muszą znajdować się w miejscach pracy czy w szkołach. Oznaczenia dróg ucieczki, alarmy i łatwo dostępne gaśnice. Każdy szczegół może mieć niezwykłe znaczenie dla życia i zdrowia ludzi w trakcie pożaru czy innej niebezpiecznej sytuacji. Ogień rozprzestrzenia się niesamowicie szybko i w sposób zaskakujący odcina nam drogi ucieczki. Musimy być gotowi na wszystko.

Gaśnice śniegowe jako pierwsza linia obrony

gaśnica śniegowaPożary są niezwykle niebezpieczne. Sam ogień to tylko część największych zagrożeń. Dym i czad, a także żar, który może w każdej chwili spowodować wybuch. Ucieczka może uratować nam życie. Jednak szybka reakcja może zatrzymać płomienie zanim staną się nie do pokonania. Właśnie dla takich sytuacji przewidziane są miejsca, w których wiszą łatwo dostępne gaśnice. Okazują się być nasza pierwszą linią obrony przed pożarem. Oczywiście istnieje wiele rodzajów gaśnic, które najlepiej sprawdzają się w skrajnie różnych sytuacjach. Gaśnica śniegowa to chyba najczęściej spotykany model. Sprężony dwutlenek węgla, zawarty w butli, w trakcie rozprężenia obniża swoją temperaturę. Znaczny spadek temperatury zestala wypełnienie i tworzy suchy lód. Dzięki bezpośredniemu odcięciu dopływu tlenu do pożaru możliwe jest ugaszenie płomienia w zarodku. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do gaszenia urządzeń precyzyjnych czy maszynerii. Nie pozostała po sobie zanieczyszczeń i nie wpływa na jeszcze większe uszkodzenia.

Zabezpieczenie się przed groźbą pożaru to fundamentalna zasada projektowania budynków użyteczności publicznej czy magazynów i hal przemysłowych. Każdy znajdujący się we wnętrzu człowiek musi doskonale zdawać sobie sprawę z tego, w którą stronę uciekać i gdzie znajdzie najbliższą gaśnicę. Coś takiego może uratować życie i mienie.