Zasłony, które zostały zaprojektowane z myślą o salonie, zdecydowanej większości osób kojarzą się z zastosowaniem właśnie w miejscach tego typu. Ze względu na swój dekoracyjny wygląd mogą one jednak znajdować zastosowanie również w przestrzeniach, które nie są mieszkaniami. Chętnie wykorzystywane są w różnego typu restauracjach i kawiarniach.

Dekoracja restauracji zasłonami

salonowe zasłony dekoracyjneKiedy posiadamy restaurację, która mieści się w lokalu z licznymi oknami, możemy wykorzystać ten fakt, kreując wystrój wnętrza. Jeśli chcemy stworzyć klimatyczny lokal, salonowe zasłony dekoracyjne doskonale się sprawdzą w miejscu tego typu. Oczywiście, muszą być one odpowiednio dopasowane do całej koncepcji wystroju restauracji. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku zasłony wykonane z grubego materiału, które cechują się eleganckim wyglądem i nasyconym kolorem. Stanowią one dodatek, który doskonale skupia uwagę osób znajdujących się w pomieszczeniu. Najczęściej zasłony, które znajdują swoje zastosowanie w restauracji cechują się odpowiednią długością, która pozwala na ich swobodne opadanie na podłogę. Należy pamiętać, że zastosowanie zasłon tego typu w przestrzeni restauracji wymaga zaplanowania odpowiednich odległości stolików od zasłon, by nie stanowiły one zagrożenia dla klientów, którzy będą korzystali z naszych usług. Odpowiedniego zaplanowania wymaga wtedy również kwestia dodatkowego oświetlenia, np. wykorzystania dodatkowych lampek lub świeczek.

W przypadku zasłon salonowych, które będą miały znaleźć swoje zastosowanie w restauracji lub w kawiarni, najczęściej właściciele decydują się na zamówienie produktów wysokiej jakości zrealizowanych na zamówienie. Zamówienia te realizowane są przez firmy krawieckie specjalizujące się w wykonywaniu dobrej jakości zasłon do salonu.