Jeżeli pełnimy ważną funkcję w firmie, na przykład mamy stanowisko prezesa lub dyrektora, samochód z którego korzystamy musi być reprezentacyjny. Zazwyczaj są to samochody wyższej klasy. Jednak w przypadku kolizji, nawet jeśli mamy niewielkie zadrapania na lakierze, jesteśmy kilka dni bez auta. Co zrobić, aby jeździć pojazdem zastępczym o właściwym dla nas standardzie? Koszty i tak pokrywa polisa OC.

Wynajem samochodów na krótki termin

krótkoterminowy wynajem samochodów chorzówTrudno jest korzystać z samochodu o wartości dwóch tysięcy i jechać na spotkanie biznesowe z dużym kontrahentem. Krótkoterminowy wynajem samochodów Chorzów bardzo się opłaca, ponieważ dostosujemy pojazd do naszych wymagań. Nawet jeśli nie będzie on w roczniku bieżącym, w dalszym ciągu auto będzie w klasie premium. Wynajmując pojazd w wypożyczalni koszty poniesie nasz ubezpieczyciel. Poza tym wypożyczalnia wystawi fakturę prosto do niego i nie będziemy musieli płacić za samochód. Wypożyczalnie zazwyczaj mają już swoje przedstawicielstwa u danego ubezpieczyciela, dlatego jest to bardzo szybki proces. Wynajem auta krótkoterminowy to usługa do sześćdziesięciu dni. Zazwyczaj naprawa pojazdu po kolizji trwa dużo krócej. Myślę, że dobry mechanik poradzi sobie w przeciągu najpóźniej czternastu dni. Auto które wypożyczamy ma ważne ubezpieczenie. Ponadto nie musimy martwić się olejem, przeglądami. Jest ono w pełni sprawne do jazdy.

Koszt wynajmu jest zależny od rocznika, marki, a także zainteresowania samym pojazdem. Jednak zazwyczaj same parametry pojazdu, tj. moc lub pojemność nie wpływają znacząco za cenę. Przed wynajęciem robione są zdjęcia, aby udokumentować stan pojazdu. Jest to dla nas dobre zabezpieczenie, ponieważ będziemy mieć dowód, że oddajemy samochód w stanie nienaruszonym po skończeniu najmu.