kontakt@kolejowa18.pl

Życie wielu punktów handlowych dzieje się w magazynach, do których przeciętny klient nie ma dostępu, zatem świadomość, czym jest zawiesie nie należy do przestrzeni wiedzy powszechnej. Warto natomiast wiedzieć, jak funkcjonują, czym są i kto ich używa. Powodem przemawiającym za dobyciem takiej wiedzy jest coraz częstsze wykorzystywanie zawiesi i niewykluczone, że niedługa zaczną być stosowane w większej liczbie miejsc pracy.

Siła pasów zawiesia

pasy zawiesiaZawiesia są urządzeniami będącymi elementem wszelkiego rodzaju żurawi, cięgników i suwnic. Ich przeznaczeniem jest trojakie: obwiązywanie, podtrzymywanie lub zawieszanie ładunku, który należy w jakimś celu podnieść. Najczęściej wykorzystuje się je w hurtowniach wyspecjalizowanych w sprzętach budowlanych, które przenosi się w większej ilości. Integralna i nieodłączną częśią tego narzędzia są tzw. pasy zawiesia, bez których samo zawiesie jest w zasadzie bezużyteczne. W powszechnym użytku wykorzystuje się wiele różnych typów zawiesi, ponieważ, jak to zwykle bywa, nie każdym rodzajem osiągniemy oczekiwany rezultat. Najoględniej mówiąc, można podzielić je na dwie kategorie: ogólnego przeznaczenia (nazywane cięgnowymi) oraz specjalnego przeznaczenia (tu występują zawiesia chwytne i zaczepowe). Cała siła używania tego typu urządzeń leży w niezwykłej wytrzymałości pasów. W zasadzie nie istnieje niestacjonarny obiekt, którego tego rodzaju pasy nie ruszyłyby z ziemi. Ich odporność jest tym większa, im ciężar podnoszonego ładunku rozkłada się na większą liczbę pasów. Mając ich kilkanaście, można poradzić sobie absolutnie z nawet najbardziej kapryśnym ładunkiem.

Popularność zawiesi rośnie, ponieważ są bardzo skutecznymi urządzeniami. Obsługa nie stanowi żadnego problemu, a ich przydatność jest oczywista. Póki co, wykorzystuje się je głównie w magazynach i halach, lecz wiele wskazuje na to, że w niedługim czasie można spodziewać się upowszechnienia zawiesi.