kontakt@kolejowa18.pl

Okres przedświąteczny zawsze w przedszkolu jest doskonałą okazją do zorganizowania tematycznych warsztatów plastycznych, ale nie tylko plastycznych. W zakresie wymyślania przedmiotu warsztatów, wychowawcy przedszkolni potrafią wykazać się sporą kreatywnością, która ostatecznie jest w stanie zaciekawić we właściwy sposób dzieci i zmotywować do działania.

Kilka pomysłów na warsztaty wielkanocne dla dzieci

pomysłowe warsztaty wielkanocne w przedszkoluKiedy wychowawca planuje warsztaty dla dzieci, najważniejszym jest, by były to pomysłowe warsztaty. Pomysłowe warsztaty wielkanocne w przedszkolu są w pełni możliwe do zorganizowania w taki sposób, by dzieci pochłonęło wykonywane zadanie, jednocześnie rozwijając ich zdolności manualne. Oczywistym jest, że warsztaty wielkanocne powinny opierać się swoim pomysłem na zbliżającym się święcie i symbolach z nim związanych. Oznacza to, że możemy z dziećmi wykonać ozdabianie pisanek różnymi metodami. Możemy zaproponować im ozdabianie wydmuszek albo styropianowych jajek, które dostępne są na rynku w różnych rozmiarach. Tego typu jajka możemy ozdabiać w prostszy lub bardziej zaawansowany sposób, wykorzystując do tego farby albo, np. materiał, dzięki któremu możliwe będzie stworzenia jajka przypominającego wyglądem jajo Faberge. Innymi pomysłami, które na pewno się sprawdzą będzie wykonywanie zajączka czy też baranka. Możemy wykonać go jako wyklejankę albo w postaci origami, jeśli nasze dzieciaki mają już wcześniejsze doświadczenie w tego typu technice.

Zorganizowanie warsztatów wielkanocnych nie tylko pozwoli w sposób kreatywny spędzić czas w przedszkolu i rozwinąć dziecięce umiejętności, ale także umożliwi odpowiednie przygotowywanie się do nadchodzących świąt, wprowadzi w przedszkolu atmosferę celebrowania tej niezwykłej okoliczności.